آخرین خبرها
خانه / دیدگاه / آنچه در زمینه اقتصادی عمل کرده ایم یک نسخه مخلوط است

آنچه در زمینه اقتصادی عمل کرده ایم یک نسخه مخلوط است

 اگر ما در زمینه اقتصادى و در زمینه تشکیلات ادارى هم توصیه اسلام را دقیقاً عمل مى‌کردیم، یقیناً وضعمان بهتر از این بود ما آنچه را که در زمینه‌هاى اقتصادى عمل کرده‌ایم، متأسفانه یک نسخه مخلوط است. چیزهایى از اسلام در آن هست؛ اما مخلوط دارد. آن بخشِ مخلوط شده، براى ما هرگز خیرى به‌بار نیاورده است. امروز نظرات اقتصادى غربى که تا اندکى قبل جزو مسلّمات محسوب مى‌شد، مورد مناقشه خود غربیها قرار مى‌گیرد. واقعاً تقصیر ملتها چیست؟ تقصیر ملتهایى که به‌وسیله سرانشان به پیروى از این روشهاى اقتصادى مجبور مى‌شوند، چیست؟ ما بانک بدون رباى اسلامى را در اواخر حیات مبارک امام راه انداختیم، اما ناقص! یکى از همّتهاى دولت فعلى این هست و امیدواریم ان‌شاءاللَّه در این کار موفّق شوند که بانک اسلامىِ بدون ربا را به‌طور کامل اجرا کنند. البته قبلاً فعّالیتهاى زیادى شده است؛ اما بایستى قدمهاى بعدى برداشته شود.

(۱۳۷۸/۰۷/۰۹) بیانات در خطبه‌هاى نمازجمعه   

درباره‌ی مدیر وبسایت

اینجانب محمد هادی حبیب اللهی دانشجوی دوره دکتری دانشگاه امام صادق در رشته مدیریت مالی هستم. با توجه به ضرورت تحقق نظام مالی اسلامی این سایت را راه اندازی نمودم تا بتوانم دانش خود و منابع لازم در این حوزه را در اختیار دانشجویان و محققان قرار داده و با کمک همه دغدغه مندان گامی مؤثر در راستای تحقق نظام مالی اسلامی بردارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 2 = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>