آخرین خبرها
خانه / معرفی منابع پژوهش / افراد و شخصیت ها / حجت الاسلام دکتر سید عباس موسویان

حجت الاسلام دکتر سید عباس موسویان

نام و نام خانوادگی: سید عباس موسویان

تحصیلات: کارشناسی اقتصاد نظری، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی، سطح چهار فقه اقتصادی، سطح چهار تفسیر و علوم قرآن

همکاری با مراکز: مدیر گروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، رئیس گروه مالی دانشکده معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه امام صادق علیه السلام ، سردبیر نشریه اقتصاد اسلامی، دبیر کمیته تخصصی فقهی بورس، عضو شورای فقهی بانک مرکزی و … .

زندگی نامه:

در سال ۱۳۳۹ در عجب‌شیر از بخش‌های آذربایجان شرقی متولد شدم تا پایان راهنمایی در آن شهر بودم. از دوره دبیرستان به شهر تبریز آمده در هنرستان صنعتی در رشتة برق مشغول به تحصیل شدم. در سال ۱۳۵۸ در رشته برق وارد دانشگاه شدم. بعد از انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه‌ها از سال ۱۳۶۰ وارد حوزة علمیه قم شدم و به تحصیل در علوم دینی پرداخته و همزمان در رشته اقتصاد نظری در دانشگاه مفید مشغول به تحصیل شدم و از سال ۱۳۶۸ به مدت بیش از ده سال به درس خارج فقه و اصول مشغول شدم.

همزمان در سال ۱۳۷۳ در رشته علوم اقتصادی کارشناسی ارشد وارد دانشگاه شهید بهشتی تهران شدم و در سال ۱۳۷۵ فارغ التحصیل شدم بعد از آن وارد دوره تخصصی تفسیر و علوم قرآن (مقطع دکتری) و در سال ۱۳۸۲ فارغ‌التحصیل شدم، همچنین در سال ۱۳۸۴ از رساله سطح چهار(دکتری) فقه با گرایش فقه اقتصادی دفاع کردم. در کنار تحصیل از سال ۱۳۷۳ ابتدا در بخش فرهنگی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سپس در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به تحقیق و پژوهش پرداختم و اکنون عضو هیات علمی(دانشیار) پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی هستم.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک زیر اطلاعات کامل تری را در خصوص تألیفات و مقالات حجت السلام دکتر سید عباس موسویان بدست آورند.

http://samosavian.andishvaran.ir/fa/ScholarMainpage.html?

همچنین از طریق لینک زیر می توانید فایل رزومه ایشان را دریافت نمایید.

♦ رزومه دکتر سید عباس موسویان


مدیر سایت

کسانی که امکان دسترسی به دکتر موسویان را ندارند و علاقه مند به مشورت با ایشان هستند می توانند از قسمت نظرخواهی همین مطلب درخواست خود را بنویسند تا بنده در حد توانم کمک کنم.

درباره‌ی مدیر وبسایت

اینجانب محمد هادی حبیب اللهی دانشجوی دوره دکتری دانشگاه امام صادق در رشته مدیریت مالی هستم. با توجه به ضرورت تحقق نظام مالی اسلامی این سایت را راه اندازی نمودم تا بتوانم دانش خود و منابع لازم در این حوزه را در اختیار دانشجویان و محققان قرار داده و با کمک همه دغدغه مندان گامی مؤثر در راستای تحقق نظام مالی اسلامی بردارم.

3 نظر

  1. حکم شرعی فعالیت در بازار بین الملل ( خرید و فروش ارزها و طلا و نفت و … ) را از جناب حجت الاسلام موسویان بپرسم . اگر امکان دارد شماره ، آدرسی که بتوانم مستقیما با ایشان صحبت کنم . ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 × 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>