آخرین خبرها
خانه / طبقه بندي موضوعي مطالب / اقتصاد تعاونی / معرفی پایگاه مجلات تخصصی نور

معرفی پایگاه مجلات تخصصی نور

پایگاه مجلات تخصصی نور به عنوان بزرگترین بانک مقالات در زمینه علوم انسانی و اسلامی وظیفه شناسایی و عرضه مجلات تخصصی را بر عهده دارد. شما با عضویت در این پایگاه می توانید به صورت رایگان مقالات معتبر نشریات داخلی را دریافت نمایید. بر کسی پوشیده نیست که امروزه مجلات -به ویژه در حوزه موضوعات تخصصی-  به یکی از مهمترین ابزارهای تولید، عرضه، نقد و استفاده از علوم تبدیل شد­ه­اند.با ورود اینترنت به عرصه اطلاع رسانی علمی، این کارکرد ابعاد گسترده­تری یافته و این امکان فراهم شده است تا بسیاری از مجلات نیز با به کار گیری ابزار جدید به شکلی نو و کارآمدتر در اختیار محققان قرار گیرند.

اهداف و فعالیت ها:

در همین راستا شبکه جهانی نور وابسته به مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی از سال ۱۳۷۷ اقدام به عرضه مجلات مربوط به علوم اسلامی و علوم انسانی بر روی پایگاه حوزه  نمود. استقبال کاربران از یک سو و قابلیتهای روز افزون مورد نیاز متخصصان مراجعه کننده از سوی دیگر، این شبکه را بر آن داشت تا با راه اندازی «پایگاه مجلات تخصصی نور» پاسخگوی این نیاز باشد.

ایجاد گسترده ترین و کاملترین آرشیو مجلات و مقالات علوم انسانی و علوم اسلامی در اینترنت یکی از مهمترین   اهدف راه اندازى پایگاه مجلات تخصصى بوده است.

درج هزاران شماره از صدها عنوان مجله تخصصی در قالب موضوعات مختلفی چون: «قرآن و حدیث»، «فلسفه، کلام و عرفان»، «فقه، اصول و حقوق»، «کتابداری و اطلاع رسانی»، «روان شناسی»، «اقتصاد»، «هنر»، «مدیریت»، «حقوق»، «علوم انسانی» و …  این پایگاه را به یکی از مهمترین بانکهای اطلاعات مجلات در زمینه علوم اسلامی و علوم انسانی تبدیل کرده است. از جمله ویژگی­های مهم این پایگاه، ارائه مجلات دارای رتبه علمی – پژوهشی و علمی – ترویجی در زمینه علوم انسانی است. 

برخی از قابلیت های فراهم آمده در پایگاه مجلات:

الف   _  ارائه مجلات به صورت تمام تصویر

ب     _   download مقالات دلخواه با فرمت pdf 

ج      _  جستجوی ساده و پیشرفته  با دامنه های مختلف

د      _  بانک اطلاعات صاحبان آثار

ه      _  نقد مقاله­های مجلات و مشاهده نقدهای دیگران

برخی قابلیت های جدید:

۱- پیشنهاد کاربران؛ کشف هوش‌مند مقالات مرتبط بر اساس بازدید کاربران

۲- عنوان‌های هم‌سان؛ کشف هوش‌مند عنوان‌های هم‌سانِ مقاله‌ای از انبوه مقالات


نظر نویسنده

به نظر می رسد که قابلیت جستجوی این پایگاه از بقیه پایگاه های مشابه قوی تر بوده و علاوه بر عنوان و چکیده در محتوا نیز جستجو را انجام می دهد. همچنین جستجوی پیشرفته آن امکانات زیادی را برای فیلتر گذاری جستجوها فراهم نموده است. علاوه بر جستجوی قدرتمند این سایت، امکان دریافت فایل html برای اکثر مقالات موجود در سایت وجود دارد. لذا امکان کپی برداری از متن و ارجاع دهی راحت تر و بدون نیاز به تایپ مجدد وجود دارد.

http://www.noormags.com

درباره‌ی مدیر وبسایت

اینجانب محمد هادی حبیب اللهی دانشجوی دوره دکتری دانشگاه امام صادق در رشته مدیریت مالی هستم. با توجه به ضرورت تحقق نظام مالی اسلامی این سایت را راه اندازی نمودم تا بتوانم دانش خود و منابع لازم در این حوزه را در اختیار دانشجویان و محققان قرار داده و با کمک همه دغدغه مندان گامی مؤثر در راستای تحقق نظام مالی اسلامی بردارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 − = 0

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>